• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Poznawanie krajów Beneluksu – za pomocą pociągu

Odkryj piękno Ukrainy
Pomimo tego, że Ukraina jest naszym największym sąsiadem, to jednak w kwestii turystyki kraj ów nadal jest stosunkowo mało znany – o wiele częściej decydujemy się na wyjazd do krajów położonych chociażby na południu Europy, podczas gdy dosłownie za naszą granicą leży kraj mogący nam zaoferować całe mnóstwo wspaniałych rzeczy. Jeżeli więc chcielibyśmy wybrać się na wakacje do faktycznie interesującego miejsca, to jak najbardziej warto trochę bliżej zainteresować się właśnie Ukrainą.
Do zdecydowanie najważniejszych miast na terenie tego kraju zalicza się naturalnie położony w stosunkowo niewielkiej odległości od polskiej granicy Lwów, który przez całe wieki należał do naszego kraju – z tego też powodu obecnie znajdziemy w nim ogromną ilość pozostałości po polskiej kulturze. Ukraina jest jednak tak rozległym krajem, że dobrze jest zapuścić się nieco dalej na wschód, ponieważ także i tam znajdziemy coś ciekawego. Fantastycznym przykładem może tu być chociażby Kijów, który aktualnie niewątpliwie zalicza się do absolutnie najpiękniejszych europejskich stolic.
Wybierając się na Ukrainę będziemy mogli zwiedzić tak dużo interesujących atrakcji, że jedna wycieczka z pewnością nie wystarczy nam do całkowitego poznania tego wspaniałego kraju. Równocześnie jednak warto zainteresować się nią nieco bliżej, chociażby dlatego, że w jej zachodnich regionach możemy znaleźć wiele śladów polskiej kultury, zatem będzie to dla nas doskonała lekcja historii.

1. Tutaj

2. Odwiedź stronę

3. Więcej informacji

4. Przeczytaj to

5. Zobacz teraz

Categories: Podróże

Comments are closed.